Depilace

Depilace - odstranění chloupků až na šest týdnů
Jistě každý z Vás slyšel o depilaci voskem. Jedná se o nejrozšířenější metodu odstranění chloupků. Místo, které chcete depilovat, se potře zahřátým voskem. Na něj se položí depilační pásky, na které se chloupky přichytí, a strhnou se. Dojde k vytržení chloupků i s kořínky. A i když je zákrok trošku bolestivý, tak chloupky odstraní na delší dobu, což je velkou výhodou.

Pro depilaci používáme vosk nejvyšší kvality s obsahem azulénu nebo s povrchově-anestetickou složkou. Důkladné protizánětlivě ošetření pokožky po zákroku je pro náš salon samozřejmostí. Rozhodně se raději vyvarujte této procedury napoprvé doma a svěřte se odborníkům. Bezprostředně po depilaci voskem není vhodné vystavit pokožku ani slunečním paprskům ani chlorované vodě v bazénu. Dopřejte jí alespoň 24 hodin na zklidnění. Odměnou Vám bude hladká a zdravá pokožka bez chloupků.

Na jakých místech je možno depilaci voskem provést
Depilace voskem se provádí snad na všech částech těla od obočí, přes knírek, ruce, hýždě, třísla až po nohy.

Minimální délka chloupků
Pokud má být depilace opravdu kvalitní, měla by být minimální délka chloupků alespoň 4 mm. V opačném případě by mohlo dojít k tomu, že se všechny chloupky na depilační pásky nezachytí, čímž nebude pokožka dokonale hladká.

Jak dlouho zůstane pokožka hladká
V tomto případě záleží na typu pleti, ale průměrně se doba po depilaci voskem pohybuje mezi 1 měsícem až 6-ti týdny.

Komu se nedoporučuje depilace voskem
Pokud si se svou pokožkou nejste zcela jistí, uděláme vám před depilací test kůže. Depilace se nedoporučuje lidem alergickým na vosk.

Ošetření pokožky po depilaci
Nabízíme předepilační a podepilační ošetřující spreje, oleje či emulze světových značek. Rádi vám doporučíme nejvhodnější přípravky.